TEMAK HAKKINDA

TEMAK Teknik, 1988 yılında Ali Küçükoğlu tarafından kurulmasından bu yana kesintisiz olarak büyümüş ve bugüne ulaşmış, teknik hırdavat ve kesici takımlar sektörünün öncü firması konumuna gelmiştir.

TEMAK, metal sektöründe kullanılan Kesici Takımlar, Tutucu Takımlar ve Ölçü Aletleri konusunda başta Avrupa olmak üzere, Amerika ve Uzakdoğu’dan 35 markanın Türkiye ana distribütörü ve tedarikçisidir.

1950 m2 merkez ofis ve depolarıyla Türk sanayisine ve yurtdışındaki müşterilerine hizmet vermektedir.

MÜŞTERİLERİMİZE TAAHHÜTÜMÜZ

 • Tüm ürün gruplarında yüksek stok seviyesi
 • Ürün tedariğinde süreklilik
 • Ürün kalitesinde süreklilik
 • Kolay iletişim
 • Teknik çözümler
 • Müşteri taleplerine uygun esnek çözümler

EK HİZMETLERİMİZ

 • İstanbul için aynı gün ücretsiz ürün teslimatı
 • Birebir hizmet, hızlı çözüm, müşteri taleplerinin hızlı karşılanması için her gün bölgesinde bulunan müşteri temsilcilerimiz
 • Her türlü talep, sipariş veya sorularınız için tele-destek
 • Satış sonrası destek ve hizmet: Onarım hizmetleri
 • Özel yurtdışı siparişler

Felsefemiz

TEMAK yalın bir iş felsefesine sahiptir; dürüst ticaret ve çözüm odaklı müşteri ilişkileri.

Müşterilerimizle ticari ilişkilerimiz sağlam, uzun soluklu, çözüm üreten ve huzurla çalışılan tedarikçileri olmak üzerine kuruludur. Bu yalın ve pürüzsüz iş akışına ilave olarak, alanında Türkiye’nin en yüksek stok seviyesine sahip olan TEMAK bütün müşterilerinin taleplerine gün içerisinde sevk ve teslim hızıyla cevap verebildiğinden, bu konuda öncü ve trend belirleyici konumdadır.

TEMAK’ın uzun vadede temel amacı bu lider ve trend belirleyici rolünü her zaman sürdürmektir.

KURUCUMUZ

temak

Kurucumuz Ali Küçükoğlu, 1958 yılında İstanbul’da doğdu ve eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Makine Mühendisi olarak Tofaş’ta başlayan profesyonel iş hayatı sonrasında 1988 yılında TEMAK firmasını kurdu. İlk dönemde takım tezgahları mümessilliği ile ilgili olan TEMAK firmasını 1990’ların başından itibaren teknik hırdavat ve kesici takımlar konusunda açılım yaparak, bugün temsil ettiği çok sayıda mümessillik ve imalat konusunda sektörde en önde gelen firmalardan biri haline getirdi.

TEMAK’ın sektördeki saygın yerine ilave olarak, kişisel ve ticari karakteriyle ve her şart altında ilkeli duruşu ile büyüğümüz Ali Küçükoğlu, sektörde yıllar içerisinde büyük saygınlık kazanmış bir şahsiyetti. 2011 yılında 53 yaşında elim bir şekilde vefatının ardından geçen yıllar içerisinde ticari ilişkimiz olan ve olmayan çok sayıda firmadan hep olumlu izlenim ve pozitif geri dönüşler almayı sürdürmemiz bu gerçeği yıllardır teyit etmektedir.

TEMAK, Ali Küçükoğlu’nun felsefesi, ilkeleri ve vizyonunu aynı şekilde aksamadan sürdürmekte ve ileri taşımaktadır. Onun bayrağını, TEMAK yönetimi ve çalışanları olarak ileri taşıyacağımıza söz verdik ve yıllar içerisinde bu sözümüzü tutuyor olmanın manevi huzurunu taşıyoruz. Nesiller boyunca onun temel ilkelerine sadık kalarak çağın gereklerine uygun şekilde TEMAK bayrağını yukarıda tutmak idealini hep taşıyacağız.